Black Mountain Golf Club, Hua Hin

Pole golfowe

Pole Black Mountain zostało przekształcone z bujnej dżungli i plantacji ananasów i znajduje się około 25 minut na zachód od Hua Hin. Położone w dolinie otoczonej ogromnymi górami pokrytymi czarnymi granitowymi skałami, pole golfowe Hua Hin było miejscem azjatyckich turniejów PGA w 2009 i 2010 roku oraz rozgrywek Europa – Azja Royal Trophy w 2011 roku. W 2012 roku i każdego roku od Black Mountain zostało wybrane przez magazyn Golf Digest jako jedno ze 100 najlepszych pól golfowych poza USA. W 2014 roku Black Mountain był gospodarzem The Thailand Classic, pierwszego europejskiego wydarzenia Tour, które odbyło się w Tajlandii. Tajlandia Classic, która odbyła się również w 2015 i 2016 r., Jest obecnie głównym wydarzeniem na trasach europejskich i azjatyckich.

Pole golfowe wygląda jak najbardziej naturalnie i zachowuje wiele oryginalnych elementów. Najważniejsze z nich to małe strumienie, które biegną przez Black Mountain  oraz skały używane jako elementy konstrukcyjne wielu otworów. Oryginalne drzewa zachowano, a wiele nowych posadzono. Meandrujące strumienie z przelewami, przez które wózki mogą przejeżdżać przez wiele dołków. 

Nowe 9  dołków zostało otwarte w 2016 roku jako West Course. Wielu golfistów Hua Hin lubi pole kompozytowe, podczas gdy niektórzy puryści wybierają oryginalne 18-dołkowe.

Black Mountain to nie tylko test dla graczy profesjonalnych ale także bardzo grywalny dla przeciętnego golfisty. Dołki zapewniają golfistom bezpieczną trasę, ale dla bardziej odważnych graczy istnieje opcja wyższego ryzyka z potencjalnie większą nagrodą. Black Mountain oferuje hojne fairway’e  dla niższych uderzeń, które stają się węższe przy dłuższych uderzeniach z tee. Greeny są duże z wieloma pozycjami pinezek, które zapewniają różne stopnie trudności. Liczne rzeźbione w białym piasku bunkry dobrze chronią otwory.

Trawa paspalum używana na tee, fairway i szorstką powierzchnię daje piękną nawierzchnię do gry i piękny szmaragdowozielony kolor. Tifeagle Bermuda trawa używana do zieleni zapewnia szybkie i dokładne nawierzchnie do gry przez cały rok.

Jedne z najlepszych dołków Black Mountain to par 5, 6. Do greenu z półwyspu można dotrzeć w 2 uderzeniach przez agresywnych, długich uderzeń, podczas gdy zwykli golfiści mają regulowaną ścieżkę do greenu, która wymaga serii 270-stopniowych strzałów wokół drzewa i wody przed greenem. Zaraz po nim siódmy dołek, par 4, zapewnia dwa realistyczne sposoby rozegrania dołka. Niektórzy potrzebują dwóch strzałów, aby ominąć przeszkodę wodną, ​​najpierw w lewo, a potem z powrotem w prawo, co sprawia, że ​​par jest prawie niemożliwy. Ponownie, ten dołek jest doskonałym przykładem ryzyka i nagrody w każdym z dołków w Black Mountain.

Hotel*****

Ośrodek Marrakesh Resort oferuje zachwycającą lokalizację nad tropikalną plażą w mieście Hua Hin. Luksusowo urządzone apartamenty typu suite zapewniają bezpłatne WiFi oraz wannę z hydromasażem. Na miejscu dostępny jest też piękny odkryty basen bez krawędzi, wokół którego rosną palmy.

 Okoliczne wody idealnie nadają się do uprawiania sportów wodnych, a po plaży można jeździć konno. Piaszczysty brzeg jest tu niezwykle szeroki, nie ma ponadto ostrych kamieni. Obiekt Marrakesh Hua Hin Resort & Spa intryguje swoim neomarokańskim stylem architektonicznym.

UDOGODNIENIA

 • 1 basen
 • przy samej plaży
 • pokoje rodzinne 
 • atrakcje dla dzieci
 • jazda konna
 • bliskość centrum handlowego
 • centrum fitness
 • centrum spa 
 • centrum odnowy
 • obsługa pokoju
 • bezpłatne Wi-Fi
 • parking
Ośrodek Marrakesh Hua Hin Resort & Spa usytuowany jest 5 minut jazdy samochodem od targu artystycznego Cicada Market i 10 minut od targu nocnego w Hua Hin. Podróż autem na międzynarodowe lotnisko Bangkok-Suvarnabhumi zajmuje 3 godziny.

Wszystkie apartamenty są klimatyzowane, a ich wystrój utrzymany jest w stylu marokańskim. Każdy z nich jest wyposażony w telewizor z płaskim ekranem oraz odtwarzaczem DVD. Do dyspozycji Gości są także usytuowane na świeżym powietrzu części wypoczynkowe z kozetkami i wyjątkowymi lampami. W wyłożonej mozaiką łazience znajduje się suszarka do włosów oraz prysznic z ciepłą wodą.

CHECK-IN 14:00

CHECK-OUT 12:00

Restauracja Al-Hamra zaprasza na dania kuchni azjatyckiej i międzynarodowej. Za dodatkową opłatą Goście mogą zamówić posiłek do prywatnego pawilonu na plaży. Po kolacji warto odprężyć się przy koktajlu w lokalu Al-Bahr. Doskonałą oprawę dla podziwianych stąd malowniczych zachodów słońca stanowi morska bryza.

Al Hamra

Kuchnia: śródziemnomorska, tajska

Al Bahr

W wolnej chwili Goście mogą zregenerować nadwątlone siły w spa, poćwiczyć w centrum fitness lub wybrać się na przejażdżkę konną po plaży. Na miejscu dostępny jest też klub dla dzieci oraz centrum biznesowe.

Zapraszam do kontaktu

Kamila Pieper +48 604 28 28 28

kp@spaceopen.pl