Laguna National, Singapur

Pole golfowe

Laguna National jest jednym z najlepszych klubów golfowych i country w Singapurze. Laguna National może się pochwalić dwoma 18-dołkowymi polami mistrzowskimi, które zdobyły prestiżowe wyróżnienia i były gospodarzami międzynarodowych mistrzostw, w tym European Tour’s Singapore Masters, koreańskich mistrzostw ADT Caps Tour Championship oraz współfinansowane przez European i Asian Tour mistrzostwa w Laguna National.

Laguna National’s Classic Course cieszy się opinią jednego z najtrudniejszych i najbardziej dramatycznych testów dla  golfisty w Azji. Lokalnie znany jako „Bestia” ze względu na ogromne wyzwanie, Classic rozwija się na pagórkowatym terenie, który nie ma sobie równych w golfie w Singapurze.

Stymulujący wizualnie i odświeżająco odważny w swojej prezentacji, Classic rzuca wyzwanie każdemu elementowi twojej gry. Z ponad 146 bunkrami, pofałdowaną nawierzchnią i pięcioma elementami wodnymi, pole może grać na mniej niż 5000 jardów dla juniorów, ale rozciąga się do 7471 jardów dla profesjonalistów.

Pierwotnie wykonany w 1993 roku tor przeszedł przeprojektowanie w 2010 roku. W 2017 roku przeprowadzono pełną rekonfigurację, w tym dodanie dwóch nowych dołków i zmianę trasy tych odnowionych,  aby przywrócić autentyczność, zmiękczać kąty, kształtować szybsze greeny, zwiększyć grywalność i zmodernizować trawę fairway i tee. Jednym z głównych celów przeprojektowania było uczynienie pola bardziej grywalnym i dostępnym. Zaowocowało to nowymi tee, nowymi punktami wejścia / wyjścia na wszystkich fairwaya’ch  dla buggy i łatwiejszymi  uderzeniami na greeny.

Masters Course , czule nazywany The Grand Old Lady „wielką starą damą”, to skarb, który przetrwał próbę czasu. Przez większą część trzech dziesięcioleci wyrzeźbiony przez Andy Dye układ był chwalony za szybką i prawdziwą trawę bermudzką, wysokie drzewa raintree i piękne jeziora.

W najlepszych tradycjach pól w stylu parków Masters wymaga dokładnych ujęć i wnikliwego zarządzania polem golfowym – cech, które przyczyniły się do tego, że zdobyli wiele nagród i szerokie uznanie zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Po szeroko zakrojonym programie modernizacji i modernizacji Masters ponownie otworzył się, by zyskać uznanie we wrześniu 2017 r. Wszystkie fairwaye, tee i zielone otoczenie zostały pokryte trawą Platinum Paspalum, tętniącą życiem powierzchnią do gry, oferującą wizualną ucztę.

W ramach renowacji wiele podejść zostało przekształconych i wyprofilowanych, tworząc pofałdowane obszary, które dają graczom różne opcje. Każdy dołek został świeżo pokryty piaskiem i zainstalowano nowy drenaż, co skutkowało szybszą regeneracją podczas ulewnych deszczy i bardziej niezawodnym limitem dla buggy wchodzących na fairway’e.

Hotel

Słynny hotel Raffles Singapore jest idealnym miejscem na relaksujący wypoczynek w samym sercu miasta. Luksusowy hotel The Raffles należący do dobrze znanej sieci Raffles Hotels & Resort, który oferuje swoje wyjątkowe usługi już od 1887 r. To właśnie z powodu doskonałej obsługi przyciągnął gwiazdy, takie jak Ava Gardner i Elizabeth Taylor. Wnętrza ekskluzywnego hotelu The Raffles stały się ponadto scenografią do nakręconego w 1967 r. filmu Pretty Polly, w którym grali Trevor Howard i Hayley Mills.

UDOGODNIENIA

 • basen
 • w centrum miasta
 • biblioteka
 • sklep z upominkami
 • fryzjer
 • centrum fitness
 • centrum spa 
 • centrum odnowy
 • bar
 • kantor
 • bankomat
 • obsługa pokoju
 • bilard
 • bezpłatne Wi-Fi
 • parking

Obiekt położony jest 5 minut spacerem od stacji kolei MRT City Hall i centrum handlowego Raffles City. Dojazd pociągiem do dzielnicy handlowej Orchard Road zajmuje zaledwie 10 minut, a do dzielnic kulturalnych można dojść w kilka minut.

Na Gości czekają przestronne apartamenty typu suite, których wnętrza zdobią eleganckie meble, piękne orientalne dywany i podłogi z drewna tekowego. Apartamenty zapewniają bezpłatne WiFi i dysponują werandą, oddzielną jadalnią, sypialnią oraz garderobą. Ich wyposażenie obejmuje telewizor z dostępem do kanałów kablowych, międzynarodowych i w języku chińskim. W łazience znajduje się prysznic.

CHECK-IN 15:00

CHECK-OUT 12:00

W Raffles Singapore znajduje się 5 restauracji i 6 barów: BBR by alain ducasse, Butcher’s Block, La Dame de Pic, The Lobby, Tiffin Room, 兿 yì by Jereme Leung, Long Bar. Legendarny koktajl Singapurski Sling podawany jest w zabytkowym lokalu Long Bar w kompleksie Raffles Arcade. W restauracji Tiffin Room serwowane są dania kuchni północnoindyjskiej. Na podwieczorek Goście mogą udać się do lokalu The Grand Lobby. Pamiątki można kupić w sklepie z upominkami Raffles.

Goście mogą korzystać z rozmaitych udogodnień strefy odnowy biologicznej, takich jak spa, centrum fitness i basen, a także z całodobowej obsługi lokaja. Przyjazny personel biegle posługuje się m.in. językiem malajskim, chińskim i japońskim. Na miejscu organizowane są wycieczki z przewodnikiem.

Zapraszam do kontaktu

Kamila Pieper +48 604 28 28 28

kp@spaceopen.pl