Vattanac Golf Resort, Kambodża

Pole golfowe

Zaledwie 45 minut jazdy od centrum miasta Phnom Penh znajdują się dwa mistrzowskie pola zaprojektowane przez Sir Nicka Faldo. Oba zapewniają spektakularną scenerię wokół słynnych form wyrazu kulturowego, które obejmują modele w skali historycznej architektury Khmerów, takich jak: Angkor Wat, Preah Vihear i Bayon.

„East” to strategiczne pole golfowe, które wykorzystuje fairway’e, kreatywne bunkrowanie i różne formy rodzimej fauny, aby rzucić wyzwanie golfistom na wszystkich poziomach. Wózki golfowe wyposażone w GPS są w standardzie  i zapewniają najnowocześniejsze wsparcie, które wraz z  dobrze wyszkolonymi caddies pomoże w poruszaniu się po fairway’ach. 

Zaprojektowane przez Faldo pole wschodnie było pierwszym polem otwartym w Vattanac Golf Resort 17 maja 2019 roku. Nagrodzone „Najlepszym polem golfowym w Kambodży 2020” przez World Golf Awards.Poza bardzo przyjemnym doświadczeniem w golfa, „Wschód” oddaje hołd cudom architektury Khmerów i bogatej historii hrabstw, ze wspaniałymi replikami światowej sławy Angkor Wat, Świątyni Bayon i Świątyni Preah Vihear.

Drugie mistrzowskie pole golfowe Sir Nicka Faldo, West Course, zostało otwarte w październiku 2020 r. West Course ma swoje charakterystyczne różnice w stosunku do East Course, które są definiowane m.in.  przez pofałdowane fairway’e.

Podczas  rundy nie sposób  nie natknąć się na różne elementy wodne i posągi, które podkreślają posągi wielkiego historycznego króla Dżajawarmana VII i sensacyjny posąg inspirowany Tarasem Słoni. Kolejną unikalną cechą jest Dragon Lake, które znajduje się na środku pola i choć nie jest szkodliwe, stwarza pewne wyzwania na drodze do greenu.

The Dragon Turn” to 9-cio dołkowa Akademia na której można spróbować nocnego golfa. 

Hotel*****

Luksusowy obóz jest częścią renomowanej grupy obiektów The Bensley Collection. Znajduje się na granicy trzech najstarszych kambodżańskich parków narodowych, pozwala poznać jeden z najbardziej imponujących dzikich obszarów w Azji Południowo-Wschodniej. Jego twórcy połączyli światowej klasy wystrój wnętrz i doskonałą obsługę z działaniami na rzecz ochrony środowiska i promocją zrównoważonego rozwoju regionu. Właściciel obiektu Bill Bensley wspiera inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców, m.in, dzięki zwiększeniu szans zawodowych i edukacyjnych, współpracuje z organizacją Wildlife Alliance, Fauna & Flora International, Uniwersytetem Królewskim Phnom Penh i rządem Kambodży w zakresie ochrony ponad 160 ha doliny rzecznej przed kłusownictwem, wycinką drzew i górnictwem. 

UDOGODNIENIA

  • 1 basen
  • lekcje gotowania
  • wycieczki rowerowe
  • piesze wycieczki
  • fitness
  • miejsce na parking
  • bar
  • obsługa pokoju
  • bezpłatne Wi-Fi
  • parking

Targ Otres oddalony jest od obiektu o 300 metrów, a molo Serendipity Beach – o 9 km. Najbliższym lotniskiem jest międzynarodowy port lotniczy Sihanoukville, oddalony o 9 km od obiektu Bensley Collection – Shinta Mani Wild.

Wszystkie apartamenty są klimatyzowane i obejmują część wypoczynkową i / lub jadalnię. Codziennie rano w obozie namiotowym serwowane jest śniadanie kontynentalne i do wyboru z karty.

CHECK-IN 14:00-19:00

CHECK-OUT 6:00-12:00

W obiekcie Shinta Mani Wild do dyzpozycji gości jest jedna restauracja 

Headquarters

Kuchnia: afrykańska, amerykańska, argentyńska, kambodżańska, kantońska, katalońska, chińska, brytyjska, austriacka, australijska, azjatycka

Oferowane posiłki: Śniadanie, Obiad, Kolacja

W okolicy można spacerować, jeździć na rowerze i łowić ryby, a Shinta Mani Wild oferuje zaplecze do uprawiania sportów wodnych.

Zapraszam do kontaktu

Kamila Pieper +48 604 28 28 28

kp@spaceopen.pl